
| Parameter | Value |
|---|---|
| Shunt Current | 20 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Reference Type | Shunt |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Initial Accuracy | 0.05 % |
| Cathode Current | 15 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
